Освежете го изгледот со помош на црвената боја

Сигурно сте и вие меѓу големиот број жени кои го превртиле својот плакар и констатирале дека нема што да се облече. Уште потешко е да најдете облека во весели бои.

Женски модни трендови кои момците НЕ ги разбираат

Постојат многу трендови кои девојките ги обожаваат, а и момците сакаат ги гледаат во такви изданија: високи потпетици, мал црн фустан, тесни фармерки итн. Но некои модни трендови на момците воопшто не им се допаѓаат.
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Посни бомбици од суво овошје и јаткасти плодови

Овие бомбици изгледаат толку украсно што ќе посакате да ги закачите на новогодишната елка, но што е уште поважно – тие се и многу здрави и вкусни...
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

15 работи кои вистинските пријатели ги прават поразлично

Сите знаеме дека кога ќе ги најдеме вистинските пријатели треба да ги чуваме. Ова се некои од работите кои се карактеристични само за вистинските пријатели.
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Сатирични илустрации за големите проблеми на денешницата

Илустрации во ретро стил кои зборуваат за денешницата...