10 февруари 2015 | Кафе пауза

6 легални видови храна кои можат да предизвикаат халуцинации

Не ве охрабруваме да консумирате од набројаните намирници со цел да си предизвикате халуцинации. Целта на овој текст е исклучиво информативна.

Здрава супа која помага во слабеењето

Зеленчуковата супа е силен сојузник во борбата со наталожените килограми.

Рачно изработен накит од цвеќиња замрзнати во времето

Често сретнуваме природни декорации во накитот и модата, но постои нешто посебно во поседувањето вистински цвеќиња во вашите модни додатоци.

7 совети за меки и мазни усни кои ќе ви помогнат за време на ниските температури

Неколку едноставни начини на кои можете да ги заштитите усните од студеното време...

Сосема логични причини зошто би требало да му дадете шанса на момчето со очила

Постои нешто многу привлечно во маж кој знае како да ги носи своите очила.

8 работи кои ги прават луѓето кои си го сакаат животот

Секој од нас понекогаш си го сакал животот, понекогаш не, но има неколку работи по кои може да се препознае дали сме стигнале до таму.

Вкусни браунис за кои ви се потребни само 2 состојки

Брз и едноставен рецепт за оние денови кога посакувате благо, а немате доволно слободно време...

Што е најдобро за вашата коса: Гел, восок или крем?

Што ќе одберете за да го одржувате обликот на вашата коса зависи од она што сакате да го постигнете.

Тест на здравјето: Откријте ја биолошката старост на вашето тело

Откријте дали вашата хронолошка и биолошка возраст се на исто рамниште.

8 интересни статистички факти за кафето

Понекогаш кафето има моќ да ја преземе „контролата“ над животот, а за тоа сведочат и овие неколку интересни факти...

Нов роман од Харуки Мураками: „Безбојниот Цукуру Тазаки и неговите години на аџилак“

Книга за односите меѓу луѓето, за радоста и тагата што произлегуваат од нив...
Датум: 10 фев 2015
, Автор:

Низ што поминуваме кога ќе „раскинеме“ со пријател и како да се соочиме со тоа?

Доколку треба да наброите 5 најтешки работи со кои сте се соочиле во животот, кои би биле тие? Губењето вистински пријател е сигурно една од нив.
12