Направете здрав и вкусен намаз од јаболка и цимет

Овој намаз е многу лесен за подготовка и е многу здрав поради тоа што нема додадени шеќери.

Фото-приказна за големото пријателство помеѓу мало девојче и дивите егзотични животни

Ова девојче се вика Амелија и е ќерка на фотографката Робин Шварц. Мајката често пати оди на патувања во дивината во разни делови на светот за да ги фотографира животните, а со себе ја води и својата ќерка.

Модерна вила во Шпанија со преубав поглед над Медитеранот

Оваа прекрасна вила е сместена на медитеранскиот брег на Шпанија, некаде помеѓу Ел Портишол и Кала Бланка, на едно мало ритче кое надвиснува над тиркизното море.

20 причини да се вселите заедно со својот партнер

Некои велат дека живеењето заедно со партнерот пред брак може да доведе до поголема блискост и да ги зголеми шансите врската да успее, додека други тврдат дека тоа ќе ве доближи до разделба.

10 неверојатни факти за вашите очи кои сигурно не сте ги знаеле

Очите се неверојатно комплексен орган, така што нормално е до сега да не сте знаеле за овие десет работи поврзани со нив.

Луѓе кои стигнале до врвот на мрзливоста и станале иноватори

Овие луѓе се доказ дека моментите кога стигнувате до врвот на вашата мрзливост можат да бидат многу просветлувачки и да ја потткинат вашата креативност до бескрај.