здраво | Кафе пауза

Рецепт за сладолед без шеќер, јајца и млеко

Највкусниот и најздравиот сладолед кој некогаш сте го пробале!

5 причини зошто вашето смуди не е најздраво

Тоа што вашето смуди содржи многу овошје и зеленчук не значи дека е добро за вас. Ако не избирате внимателно што ќе ставите во него, тоа може да биде виновникот за несаканите калории.

10 причини зошто е потребно да го прифатите вашиот гнев

Во општество коешто е опседнато со „принципот на задоволство“ – барање само „позитивни“ емоции за да избегнеме страдање – често ни се чини дека нема простор за гнев.

Вкусно и здраво домашно чоколадо

Иако можеби нема да изгледа како купечкото, со овој рецепт можете да направите вкусно и здраво чоколадо без шеќер, масти и адитиви.

Како да се храните здраво дури и кога сте на пат?

Во овие периоди најчесто јадете надвор бидејќи ретко кога имате услови или време за готвење.

Подгответе си самите здраво кафе за уште поздрав ден!

Со неколку додатоци можете да подготвите кафе кое е добро за вашето здравје.

Kако да го направите утринското кафе поздравo?

Кафето може да биде поздрава опција доколку се придржувате до следните правила.

Вкусни мини ужини што нема да ви донесат ниту еден килограм плус

Идеални мини ужини кои ќе ви го впијат гладот во деновите кога сте ѝ објавиле војна на храната и сте одлучиле да ослабете.

Домашни и здрави енергетски колачиња за оние кои се на диета

Овој десерт е многу едноставен за подготовка, а потребни ви се само три состојки за да добиете совршен вкус.