23 јануари 2019 | Кафе пауза

Експертите советуваат: Како да го спречите настанувањето на болести?

Со цел да го зачувате вашето здравје, да се заштитите од ракот и да ги спречите и најтешките болести, следете ги советите на експертите.

10 лаги во кои верувате и не ви дозволуваат да бидете среќни

Дознајте кои се лагите во кои треба да престанете да верувате за конечно да го имате животот што сте го посакувале отсекогаш.

Како да се храните здраво дури и кога сте на пат?

Во овие периоди најчесто јадете надвор бидејќи ретко кога имате услови или време за готвење.

Во кој месец од 2019-та година ве очекуваат најмногу предизвици според хороскопскиот знак?

Иако можеби поголемиот дел од годината ќе биде исполнет со достигнувања, успех и прекрасни моменти, сепак постојат и тешките периоди.

Уживајте во снежната зимска магија со фотографиите на инстаграмџиката Ксенија Деспотоска

Ако сакате да уживате во прекрасни зимски фотографии, и да прочитате некој совет за модата, шминката и убавината – тогаш дојдовте на вистинското место! Уживајте!

На кој датум луѓето умираат најчесто?

Секогаш кога наближува петок 13-ти, суеверијата нè потсетуваат дека овој ден треба да биде несреќен. Но, изгледа дека има друг датум за кој треба да бидеме повеќе загрижени.

Морничави пред и потоа фотографии од луѓе на кои им била направена лоботомија

Егас Мониз е запомнат за откривањето на лоботомијата, една од најсрамните и најтрагичните медицински процедури.

7 начини да му помогнете на премногу чувствителното дете да биде успешно на училиште

Со цел вашето дете да не изостане зад другите поради неговата чувствителност, важно е да му помогнете. Овие 7 совети ќе ви помогнат во тоа.

Зошто не треба постојано да им удоволувате на другите?

Некои луѓе сметаат дека најдобриот начин да бидат сакани е да дозволат чувствата и потребите на некој друг да им бидат приоритет.