27 јануари 2020 | Кафе пауза

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

Мозокот на новите мајки и татковци се менуваат засекогаш откако ќе имаат деца, но тоа не е единствената работа што се менува.

Топли сендвичи „Монте Кристо“, се пржат во тава, а повкусни се од пржени лепчиња

Ова е едноставен рецепт за брз појадок. Совршен е за сите кои сакаат вкусна храна, но немаат доволно време за да ја подготват.

Дали вашиот сакан е помеѓу нив? Овие три хороскопски знаци се најдобри татковци

Свесни сте дека кога ќе добиете бебе, ништо нема да биде како порано - одговорноста ќе биде многу, многу поголема.

Еве зошто мажите се емоционално ладни: 10 причини зошто тој се оддалечува од вас

Мажите често имаат потреба емоционално да се изолираат во врската, па дури и во бракот, а ова се причините зошто тој не покажува емоции.

Добриот шеф „умножувач“ ја поттикнува интелигенцијата и тимските достигнувања

Добрите шефови ќе ве натераат да се чувствувате како да не сте биле на работа, додека лошите ве одвраќаат од работното место наутро.

5 причини зошто вашето смуди не е најздраво

Тоа што вашето смуди содржи многу овошје и зеленчук не значи дека е добро за вас. Ако не избирате внимателно што ќе ставите во него, тоа може да биде виновникот за несаканите калории.

Дали е можно ова? Мажите над 40 години се особено заинтересирани за две работи

Според едно неодамнешно истражување, на мажите над 40 години особено им се допаѓаат две работи - веројатно ќе бидете изненадени кога ќе дознаете кои.

Екстремен тест на целото тело: „TurkishCupUp“ предизвик

Оваа вежба оди и чекор понатаму - од вас се очекува да кренете тежина со чаша која до половина е наполнета со вода и стои врз тег која треба да го кренете.

Овие хороскопски знаци избегнуваат долги врски

Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на својот живот, но ако барате некој со кој ќе уживате во врска без обврски, овие три хороскопски знаци се најдобриот избор.

10 работи што ја убиваат женската енергија

Не обидувајте се да избегате од она што природата го вложила во вас бидејќи главната работа што ја прави жената силна и привлечна е нејзината енергија.