10 работи што ја убиваат женската енергија

10 работи што ја убиваат женската енергија

Чувајте ја женската енергија и постојано надополнувајте ја. Не обидувајте се да избегате од она што природата го вложила во вас бидејќи главната работа што ја прави жената силна и привлечна е нејзината енергија. Но, постојат некои фактори што ја убиваат таа енергија. Не ги убивајте вашата женственост и вашата енергија бидејќи вашата среќа зависи од нив. Во продолжение прочитајте што ги убива женската сила и енергијата.

10 работи што ја убиваат женската енергија

1. Премногу комуникација со надворешниот свет

Жената треба да комуницира со оние кои ја сакаат, а мажот треба да комуницира со оние кои не го сакаат бидејќи тој така се развива и ги надминува тешкотиите.

Една од најголемите грешки што ги прават жените е тоа што се занимаваат со работи што не ги сакаат. Тоа им одзема многу енергија.

2. Недостаток на нега на телото и вежбање

Жената ја зголемува својата енергија кога се грижи за здравјето и за убавината.

Запуштената и болна жена е слаба, и физички и енергично.

3. Недостаток на емоции

Многу жени мислат дека треба да ги покажуваат само позитивните емоции, дека треба да размислуваат позитивно, секогаш да се насмевнуваат и да бидат во добро расположение. Меѓутоа, жената мора да ги покаже негативните емоции, солзите и гневот, не пред сите, туку пред луѓето на кои им верува, на нејзините најблиски личности.

Покрај неа секогаш треба да има личност пред која не треба да се преправа и пред која може да покаже какви било емоции. Емоционалната изолација ја одзема женската енергија.

4. Недостаток на хоби

Жената добива огромна количина енергија и позитивни емоции од она што сака да го прави. Таа мора да има хоби и тоа хоби треба да го поддржувате.

5. Недостаток на креативност

Ако жената не создава ништо, нејзината енергија стагнира. Сè што прави жената со своите раце е креативно, без разлика дали е тоа чистење, готвење, градинарство или уредување на ентериерот. Создавајќи нешто убаво, самата жена станува убава.

Ако жената не направи ништо во слободното време во текот на целиот ден, таа наскоро ќе западне и ќе ја изгуби целата своја енергија.

6. Желбата да управува

Жената треба да биде инспирирана, а не да ги решава проблемите.

7. Машки должности

На почетокот, жената што работи машки работи може да изгледа секси, необично и привлечно, но со текот на времето таа добива повеќе машка енергија. Ако тоа ви се допаѓа, тогаш сè е во ред.

8. Ривалство

Женската енергија се уништува при ривалство или конкуренција со друга жена. Жената не треба да има желба да се бори за нешто, да докажува дека е подобра, поубава и поинтелигентна.

9. Отсуство на пријатели

На жената ѝ е потребна комуникација со други жени, тоа е уште еден моќен извор на енергија.

10. Недостаток на време за себе

Жената мора да има време за себе и за своите лични потреби.

Можеби ве интересира и поради кои 6 работи сами си го нарушувате душевниот мир.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар