11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

Мозокот на новите мајки и татковци се менуваат засекогаш откако ќе имаат деца, но тоа не е единствената работа што се менува. Валканите пелени нема да ви бидат одвратни, ќе научите како да се истуширате за 30 секунди и ќе можете професионално да се справите со гневот додека купувате намирници. Погледнете ги овие смешни илустрации што покажуваат како изгледа да се биде родител.

1. Нема да имате време за вас

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

2. Збогувајте се со приватноста најмалку 18 години

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

3. Нема веќе „Игра на тронови“, „Прасето Пепа“ ќе стане вашата омилена емисија

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

4. Вашата способност да носите тежина двојно ќе се зголеми

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

5. Ќе бидете пофлексибилни кога станува збор за уметноста

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

6. Будењето доцна е невозможно, дури ни за време на викендите

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

7. Ќе можете да функционирате со само 4 часа спиење

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

8. Дотерувањето станува покреативно, но барем е бесплатно

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

9. Нема да се гадите од многу работи

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

10. Вие и вашата најдобра другарка сè уште заедно правите сè

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

11. Патувањето е голем предизвик, но вреди да го направите тоа

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

Погледнете ги и овие 10 илустрации што го опишуваат животот пред да имате деца и потоа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар