Брзи, лесни и здрави чоколадни банани

Брзи, лесни и здрави чоколадни банани

Десерт богат со протеини, јаглени хидрати и здрави масти

Брзи, лесни и здраво чоколадни банани

Потребни состојки:
  • 4 банани
  • путер од кикирики
  • 100 грама темно чоколадо
Начин на подготовка:

Додека чоколадото се топи на тивок оган, исечете ги бананите на четвртини и секој дел намачкајте го со путер од кикирики. Потоа останува само да ги прелиете намачканите банани со растопеното чоколадо и да почекате два часа да се изладат во фрижидер. Потоа се спремни за консумирање.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар