09 јули 2014 | Кафе пауза

10 причини зошто жените (не) сакаат да мастурбираат

Иако сексуалниот однос дава многу поголемо уживање отколку што можат да пружат моментите на интимна самотија, постојат причини поради кои ова понекогаш е посакуван облик на сексуална активност.
Датум: 09 јул 2014
, Автор:

Билборди преобразени во мали домови за бездомните

Дизајнерското студио „DesignDevelop“ од Словачка е креатор на брилијантен проект со кој двостраните билборди покрај патиштата се искористуваат како мали компактни домови за бездомниците.
Датум: 09 јул 2014
, Автор:

Книга: „Малиот принц“ – Антоан де Сент-Егзипери

Иако замислена како книга за деца, оваа филозофско-лирска сказна, прави повеќе длабоки и идеалистички поенти за животот и човековата природа, со што претставува неповторливо четиво не само за децата, туку и за читателите од сите возрасти.

Магијата на градот Скијатос

Скијатос е остров на кој ќе пронајдете фантастични плажи, неверојатни пејзажи и недопрена природа. Но, можеби најубавото делче од овој остров е главниот (и единствен) град...
Датум: 09 јул 2014
, Автор:

Боите и вкусот на совршените макаронси

„Macarons“ се светски популарни десерт колачиња кои многу наликуваат на мини хамбургери во светли бои.
Датум: 09 јул 2014
, Автор:

Поле со сини цвеќиња кое ќе ве хипнотизира

Верувале или не, овие бајковити полиња не се дигитални слики од нашите живи соништа, туку се реални фотографии направени во еден парк кој се наоѓа во близина на Хиташи, Јапонија.

Применете ги овие совети откако ќе се разбудите и имајте убав ден, цел ден

Важно е да се чувствувате убаво уште од раните утра, а овие 14 совети навистина можат многу да ви помогнат.

Брз и здрав оброк со јајца, одличен за летните горештини

Ви се јаде нешто вкусно, здраво, нешто што се подготвува брзо, а добро се согласува со вашата диета пред летниот одмор?

Како вистински да го преболите бившиот партнер?

Наместо најдобар пријател да ви станат самотијата, пуканките и романтичните филмови со среќен крај, послушајте ги следниве неколку совети и дадете си себеси втора шанса.