31 октомври 2014 | Кафе пауза

Не читајте ја оваа хорор приказна доколку сакате да заспиете вечерва

Ова е „Приказната за Лиса“, чиј автор е Сани Шрajнер. Тој ја напишал кога имал 19 години, а оттогаш е раширена на многу сајтови, форуми и социјални мрежи, сè уште копкајќи ги луѓето дали е базирана на вистинска случка која самиот ја доживеал.
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Татко ја натерал својата 10-годишна ќерка да носи облека која ќе ја казни поради тоа што флертувала онлајн

Што прави еден татко кога ќе дознае дека неговата татина принцеза флертува онлајн и лажела за своите години?
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Направете сами: Шизички дуксер со уста која се отвора на патент

Секој од нас има некој дуксер по дома кој е премногу едноставен за да се носи надвор, но премногу удобен за да се фрли.
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Лубутан нокти: Едноставен двобоен маникир

Освен на вашите стапала, овој моден детаљ можете да се најде и на вашите нокти. Еве како.
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Роденденски подарок за вашата партнерка Скорпија

Сезоната на Скорпиите е во тек и имате токму време да размислите што да ѝ подарите на вашата партнерка во овој хороскопски знак.
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Моќта на прашањата – Прашувајте, прашувајте, прашувајте…

Од мали нозе нè учат и ние ги учиме децата дека поставувањето прашања е срамота или е непотребно и во тој случај што да очекуваме од тие деца кога ќе пораснат?!
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

16 нешта кои мора да ги знаеме пред да наполниме 30

Во 20-тите години од нашите животи учиме многу нешта, стануваме возрасни и го осознаваме животот гледајќи на нештата од друга перспектива.
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Филмски предлози: Трилери од 2014

Има доста добри трилери од 2014 година. Ви предлагаме неколку од нив.