движење | Кафе пауза

5 знаци дека не се движите доволно

Во продолжение ќе откриете како да ги дешифрирате сигналите на вашето тело во обид да ви го направи животот малку полесен и поздрав.

Што прави бебето во вашиот стомак во секоја недела од бременоста?

Доколку сте во почетна фаза од вашата бременост, веројатно едвај чекате да ги почувствувате првите движења на вашето бебе.

Маслени слики со повеќе слоеви го визуализираат движењето во зафатените градови

Од луѓе кои брзаат да го фатат автобусот, па сè до полни кафетерии, секоја слика содржи слоеви кои прикажуваат движење низ просторот и времето.

13 тајни пораки на телото поради кои другите луѓе се чувствуваат лошо во вашето присуство

Говорот на телото е многу моќен алат кој скоро секојдневно го користиме.

10 начини да продолжите да се движите во оние моменти кога се чувствувате заглавено

Што се случува кога ќе ја изгубиме решителноста и пред нас се појави страв од она кое најмногу го посакуваме?

Најслаткиот поглед: Што сакаат да ви кажат кучињата кога ја навалуваат главата на страна?

Дали и вие се топите кога вашето куче ќе ве погледне со оној неодолив поглед додека ја врти главата на страна?

Нашите отпечатоци не се единствените нешта кои нè прават уникатни

Секој човек е уникатен и посебен, па токму затоа и не е воопшто чудно што отпечатоците од прстите не се единственото нешто кое ги издвојува луѓето.

Совладајте го одењето на штикли – лесно и едноставно

Одењето на штикли знае да биде напорно и ужасно болно, посебно ако сте на нив со часови. Сепак, кога веќе сте одлучиле да носите штикли, погрижете се да одите правилно и убаво.

5 заштитници на имунитетот за кои не се пишува доволно

Погледнете што сè може да влијае врз вашето здравје.

Како да патувате без да ви се лоши?

За многумина патувањето до крајната дестинација претставува најзабавниот дел, но луѓето кои патат од болест на движење не би се сложиле со ова.
Датум: 18 јул 2014
, Автор:

Животот е…

„Животот е како возење велосипед. За да одржиш рамнотежа мора да продолжиш да се движиш.“
Датум: 18 јул 2014
, Автор:

Кој хороскопски знак има најубав од?

Биковите имаат силен и одмерен од, додека Раковите се движат отмено и секогаш можете да ги препознаете по чекорот.
Датум: 04 јул 2014
, Автор: