Капела во Англија изградена во 1855 година е претворена во необичен, но топол дом

Капела во Англија изградена во 1855 година е претворена во необичен, но топол дом

За време на трансформацијата во 2006 година, одредени оригинални карактеристики на капелата биле задржани, но внатрешноста на зградата била модернизирана.

Сместено е во одморалиште покрај морето и на локација богата со историја. Бројни атракции се наоѓаат многу блиску и може да се стигне по кратка прошетка. Тунелот во карпата води до приватна плажа, а околу капелата има градини.

Капелата е претворена во дом кој има стаклени прозорци и се состои од оригинални камени плочи. Внатре е завршена одлична работа, сега има простор за прием со кујна, а спиралното скалило води до првиот кат. На првиот кат има две големи спални соби и едната бања, додека другата бања е на приземјето. Оригиналните прозорци изгледаат убаво.

Капела во Англија изградена во 1855 година е претворена во необичен, но топол дом
Капела во Англија изградена во 1855 година е претворена во необичен, но топол дом
Капела во Англија изградена во 1855 година е претворена во необичен, но топол дом

Прочитајте и за оваа градба чии креатори биле ослепени за никогаш повеќе да не направат исто величествено дело.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар