19 јануари 2015 | Кафе пауза

Хороскопски водич за мажите

Консултирајте се со нашиот хороскопски водич за мажи и сè ќе изгледа поедноставо.
Датум: 19 јан 2015

Шминкерски трикови за истакнување на сите облици на очи

На лицата кои имаат очи во форма на бадем им одговараат сенки во сите бои додека пак на оние со истакнати, заоблени очи им одговараат светли нијанси.

Генијални трикови кои треба да ги знае секој родител

Ви покажуваме некои едноставни, но генијални трикови кои ќе ви ја олеснат работата, постојано ставајќи ги вашите мали на прво место.
Датум: 19 јан 2015
, Автор:

Исповеди на парови чија прва брачна ноќ не била како што посакувале

Првата брачна ноќ можеби не е најдоброто време кога треба да го очекувате и најубавото водење љубов во животот.

10 многу интересни психолошки експерименти

Уште од минатото психолозите се обидувале да ја откријат мистеријата на човековото однесување, па затоа решиле да ги направат овие 10 екстремно интересни истражувања.

Забавни и конструктивни начини на кои можете да го забрзате времето додека чекате на аеродром

Времето лета додека ви е забавно, па токму затоа погледнете ги овие 5 интересни начини на кои можете да го забрзате времето додека го чекате вашиот лет.

Како да подготвите совршено крцкава пржена сланина?

Сигурни сме дека откако ќе го изгледате ова видео, веднаш ќе истрчате до маркет, ќе купите неколку парчиња сланина и ќе се обидете да го примените овој метод. Верувајте, нема да зажалите.

5 заштитници на имунитетот за кои не се пишува доволно

Погледнете што сè може да влијае врз вашето здравје.

10 работи на кои нѐ научи „Алхемичарот“

Целата книга е испреплетена со инспиративни и поучни зборови кои со себе носат порака која допира до сите читатели. Тоа се животни лекции кои веројатно можат да ви го променат животот.