Хороскопски водич за мажите

Консултирајте се со нашиот хороскопски водич за мажи и сè ќе изгледа поедноставно. За сè она што тие го сакаат и несвесно го прават, вклучувајќи и на кои штосови паѓаат, сè на едно место. Пробајте!

Овен

1-horoskopski-vodich-za-mazite-kafepauza.mk

Карактеристики:

Интензивен, активен, груб. Овните се екстровертни и мажествени. Страсни заштитници и смели кавалери. Неговата владејачка планета Марс го прави умешен со зборовите. Тој ќе ја даде иницијативата за секс и ќе сака да доминира, сè што вие треба да направите е да уживате во возењето.

Каде ќе го пронајдете:

На бокс натпревар, во потрага по адреналински предизвици.

Полн погодок за прв контакт:

Оставете го да ве победи во спортски натпревар. Тие се спортски зависници, кои многу се радуваат на победи.

Неговиот каприц:

Постојано се расправа. Останете мирни – ако не му се придружите, припадникот на овој знак ќе изгуби интерес за расправија.

Како да го украдете неговото срце:

Овој најдобар примерок на алфа-мажјак го привлекуваат храбри „згодници“ кои знаат да кажат по некоја „мрсна“ шега.

Ноќ од фантазиите:

Целоноќно расфрлање страсти во секоја можна задимена просторија ќе ги задоволи неговите валкани фантазии.

Бик

2-horoskopski-vodich-za-mazite-kafepauza.mk

Карактеристики:

Приземјени, верни, со силна волја. Внимателниот и љубезен Бик очекува неговата партнерка да ги сподели истите одговорности и во домот, но и под чаршафите. Тој ќе се погрижи секогаш задоволени да заспиете и да се чувствувате сигурно.

Каде ќе го пронајдете:

Во сала за вежбање обидувајќи се да ја одржи својата одлична фигура.

Полн погодок за прв контакт:

Учтиво прашајте го нешто, го импресионираат љубезни девојки.

Неговиот каприц:

Заробеници на едноличноста, ги сакаат сигурните и веќе познати работи.

Како да го украдете неговото срце:

Силниот, но тивок Бик ги цени бестрашните флерт-движења.

Ноќ од фантазиите:

Распостелен во својата дневна соба додека вие „изигрувате“ модел на долна облека. Визуелното секогаш ја подига неговата страст до бесконечност.

Близнаци

3-horoskopski-vodich-za-mazite-kafepauza.mk

Карактеристики:

Досетлив, вообразен и возбудлив. Близнакот е како лицемерен плејбој во една минута, а во следниот момент сака да игра само со вас. И во сексот се однесува како поделена личност. Водењето љубов на бавен и сензуален начин во следниот момент ќе биде заменето со атлетски маратон.

Каде ќе го пронајдете:

Во кафетерии каде што има wi-fi, тој е зависник од комуникација.

Полн погодок за прв контакт:

„Нема да веруваш што слушнав?“ Пребирливиот љубопитен Близнак го интересира озборувањето.

Неговиот каприц:

Тој често носи избрзни одлуки. Потсетете го на неговите позитивни квалитети.

Како да го украдете неговото срце:

Озборувачот во него ќе се приклони кон отмена девојка која држи до себе, но исто така е остра на јазик и знае страсни говори.

Ноќ од фантазиите:

Секс во тројка или во тоалетот сè уште го предизвикува бидејќи сака да ги прекршува табуата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар