29 август 2017 | Кафе пауза

Зошто сите зборуваат за видеоспотот на песната „Look What You Made Me Do“ од Тејлор Свифт?

Целиот Интернет е тотално окупиран со новиот спот за песната „Lo What You Made Me Do“ од познатата пејачка Тејлор Свифт.

Никогаш не е предоцна за љубов

Вие сте сигурна, самоуверена и силна личност што знае што сака и никогаш не треба да се сомневате во себе – љубовта постои и набрзо ќе ве пронајде и вам!

5 работи кои нема да ви се допаднат во вашите 30-ти години

Оваа деценија честопати нè воведува во една сосема нова димензија од нашиот живот.

13 тајни пораки на телото поради кои другите луѓе се чувствуваат лошо во вашето присуство

Говорот на телото е многу моќен алат кој скоро секојдневно го користиме.

13 знаци дека прерано сте стапиле во брак

Идејата дека љубовта е сè што ѝ е потребно на една врска звучи многу добро, но често ситуацијата е поинаква.

10 борби на Анонимните во корист на човештвото

Иако групата нема специфична цел, тие имаат желба да ја отстранат цензурата од Интернетот, да ја промовираат слободата на говорот и да ги фрустрираат авторитативните власти.

5 знаци дека сте личност која сите ја сакаат

Пријатно е чувството кога другите ве сакаат токму поради вашиот карактер, па доколку сакате да знаете дали токму вие сте онаа личност што на сите им се допаѓа, но дали вие се наоѓате во оваа група?

Која е вашата најголема слабост според хороскопскиот знак?

Сите ние сме свесни дека имаме по некоја слабост. Ако не работиме на неа, таа станува дел од нашата личност...

7 совети за нега на ноктите кои ги „украдовме“ од нашите баби

Понекогаш бабите го знаат најдоброто. Еве прилика за да се уверите во тоа!

Тајни за исхраната од дерматолог кои ќе ја направат вашата кожа совршена

Сите ние, особено девојките, купуваме стотици разни производи за убавина кои се надеваме дека ќе ни помогнат да ја имаме совршената кожа.

За само 60 секунди научете вештина со која полесно ќе помните имиња (но и сè останато!)

Подобро помните лица отколку имиња? Ако е така, припаѓате на поголемиот дел од луѓето во светот.

10 приказни за славни ѕвезди и милионери кои ќе ви докажат дека никогаш не треба да се откажувате

Понекогаш проблемите и неуспесите се акумулираат, па во тие моменти може да се почувствувате очајно и да мислите дека нема потреба да продолжите натаму.
12