Девојките на Дизни во чевли на познатите модни дизајнери

Девојките на Дизни во чевли на познатите модни дизајнери

Артистот на оваа колекција илустрации, Гризелда, вели дека ја наоѓа својата инспирација во комбинирањето на нејзините омилени Дизни бајки и нејзините омилени модни дизајнери кои, покрај облека, дизајнираат и чевли. За неа, чевлите се уметност или скулптури кои можат да се носат. Кога се добро изработени, тие го дополнуваат карактерот и стилот на личноста која ги носи. Самата вештина и изработката на чевлите се одраз на вкусот на дизајнерот и неговото забележување на малите детали. За неа, добар пар чевли се и добар заклучок на целиот изглед.

Елса - Кристијан Лобутин

Елса – Кристијан Лубутин

Врз основа на карактерите на нејзините омилени принцези, Гризелда анализира кој дизајнер најмногу им прилега и соодветствува на овие девојки. На пример, Елса е самоуверена и луксузна жена, па неа ја комбинира со Кристијан Лубутин, според неа најлуксузниот и најсофистицираниот дизајнер на чевли, како и нејзин миленик. Инаку, Гризелда и нејзиниот сопруг Норман, познати на социјалните мрежи како grizandnorm, се артисти кои работат во студиото на Волт Дизни како аниматори. Погледнете ја нивната колекција од чевли за принцезите од Дизни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар