07 септември 2015 | Кафе пауза

Можеби ги имате искусено, а можеби не: 9-те оргазми кои ги доживува жената

Оргазмот е врвот на сексуалното задоволство, а постојат дури 9 различни вида. Погледнете кои се тие.

Колачиња со креативен и паметен дизајн кои секој би сакал да ги проба

Колачињата се сечија радост – тие се слатки и едноставно знаат како секого да расположат, а кога нивниот дизајн е добар, тогаш тие се уште послатки.

3 нешта кои можете да ги правите за да го одржите мозокот здрав до длабока старост

Повеќе од 46 милиони луѓе низ светот страдаат од деменција предизвикана од Алцхајмеровата болест и други прогресивни дегенеративни состојби...

Како до успешен прв состанок со личност која сте ја запознале онлајн?

Шансите се 50-50, но доколку сакате да ги зголемите тие за успех, тогаш погледнете ги следниве неколку совети...

8 причини зошто Девиците се вашите најдобри пријатели

Па, што е тоа што го прави овој знак толку добар пријател?

Моќни цитати коишто ја прикажуваат нераскинливата врска помеѓу таткото и ќерката

Таткото игра значајна улога во психолошкиот развој на неговата ќерка уште од моментот на нејзиното раѓање.
Датум: 07 сеп 2015
, Автор:

Нашите отпечатоци не се единствените нешта кои нè прават уникатни

Секој човек е уникатен и посебен, па токму затоа и не е воопшто чудно што отпечатоците од прстите не се единственото нешто кое ги издвојува луѓето.

3 љубовни искуства – Да ги преживеете или да живеете со нив?

Да ги преживеете трите базични љубовни искуства, не значи секогаш дека ќе зајакнете и ќе се опаметите.

Оваа жена прави бесплатни тетоважи со кои ги крие лузните од насилство и злоупотреба

Лузните можат да бидат долготрајни потсетници на злоупотребата, па токму затоа артистката за тетоважи, Флавија Карвало, решила да преземе нешто во поглед на тоа.