Кафе-позадина за вашиот десктоп #40

Бојата на кафето има некаков смирувачки ефект. Успокојува, одмора и релаксира. Оваа позадина ќе изгледа одлично на вашиот десктоп. Таа е совршен потсетник за уживање во кафе паузите.
Датум: 18 јул 2011
, Автор:

Вистинската боја за вашата спална соба

Секоја боја има своја енергија и вибрација, а различните нијанси будат различни емоции. Бидејќи сите ние сме различни помеѓу себе, бојата на нашата спална соба треба правилно да ја избереме...

Шаренилото на човечкото лице

Динамичните, колоритни и емотивно обележани уметнички дела на француската артистка Франсоаз Нили, најчесто се околу 180 см долги, што на нејзината работа ù дава уникатен квалитет, кој го одзема здивот.

Поткровје за кое сонувате

Минимализам, јасна и чиста линија и топлина во просторот се основните карактеристики на ова прекрасно поткровје, уредено од страна на внатрешниот дизајнер Нана Лагерман од Шведска.

Апартман со вечен младешки дух

Белата боја која доминира го прави просторот јасен и светол, а убавиот мебел и оригиналните додатоци совршено го надополнуваат. Погледнете го.

Неодоливи зајдисонца помеѓу облаците

Небото недопрено од човечка рака, извајано од разните форми на облаците кои ја менуваат бојата благодарение на сонцето кое заоѓа, е само уште една од листата омилени работи за фотографирање.

Заштитни бои на познатите

Сите имаме омилена боја која преовладува во нашиот гардеробер. Кои им се омилени бои на славните личности?

Мутирани плодови

Проектот на артистот Ули Вестфал т.н. „Mutatoes“ преставува една импресивна колекција од нестандардни форми, бои и структури на овошја, зеленчуци и корени...

Водич: одберете ги совршените фармерки

Овој водич ќе ви помогне следниот пат кога ќе одите во шопинг, да го одберете совршениот пар фармерки.