Мобилен телефон и таблет во едно

Веќе некое време, кружат фотографии од новиот хибрид на Асус, кој претставува таблет и паметен мобилен телефон, поврзани во еден компактен уред. Хибридот е наречен Асус Педфоун.
Датум: 30 мај 2011
, Автор:

Феноменалниот концепт на Фолксваген „Аква“

Дизајниран од 21-годишниот Јуан Женг од Кина, концептот на ховеркрафтот Фолксваген Аква е воодушевувачки. Концептот претставува возило придвижувано од водород и пропелери.

5 совети како да се справите со неуспехот

Животот некогаш знае да биде нељубезен. Но, тоа не е причина да бидете огорчени. Напротив, учете од грешките, оставете ги работите да поминат и одете напред во животот. Најдете начин неуспесите да ги претворите во успеси.

Апартман со вечен младешки дух

Белата боја која доминира го прави просторот јасен и светол, а убавиот мебел и оригиналните додатоци совршено го надополнуваат. Погледнете го.

Кафе-позадина за вашиот десктоп #33

Срцата ги исцртуваме во песокот за време на летните заљубувања, во средношколските тетратки додека мечтаеме за време на здодевните предавања, на роденденските честитки кои му ги упатуваме на нашиот сакан/а.
Датум: 30 мај 2011
, Автор: