Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

Работниот ден знае да биде многу напорен, дури и за овие кучиња. 🙂

7.00 часот: Станавте порано за да имате лежерен појадок. Си помислувате: ова ќе биде убав ден!

(1) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

9.00 часот: Пристигате на работа и утринското кафе веќе го изгубило своето дејство.

(2) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

9.15 часот: Ги полните батериите со уште малку кофеин.

(3) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

Во 9.30 часот: Веќе не знаете како се чувствувате.

(4) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

9.45 часот: Подготвени сте да се справите со секоја работна задача што ве чека.

(5) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

11.00 часот: Не ви се верува колку брзо времето лета, вие навистина сте во форма!

(6) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

11.45 часот: Ве повикуваат на состанок, ТОКМУ кога го достигнувате маскимумот од вашата ефикасност.

(7) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

Пладне: На сите им се допадна вашата презентација, но вие едноставно сакате само да ручате.

(8) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

13.00 часот: Време е за ручек. Јупиии…

(9) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

14.00 часот: Се вративте од ручек и подготвени сте за уште повеќе работа!

(10) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

14.15 часот: Храната почнува да ви се вари…

(11) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

14.30 часот: Ве фаќа опасна дремка и ви годи излежувањето.

(12) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

14.45 часот: Се одржувате будни со слатки видеа со животни.

(13) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

15.00 часот: Тепате време додека ве повикаат на следниот состанок.

(14) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

15.30 часот: На состанокот се смешкате за да изгледате свежо и заинтересирано.

(15) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња.mk

16.00 часот: Се чувствувате некако инспирирани и сфаќате дека треба сериозно да се фатите за работа.

(16) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

17.30 часот: Сфаќате колку е часот!

(17) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

Во 17.45 часот

(18) Вашиот работен ден прикажан преку кучиња

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар