Мобилен телефон и таблет во едно

Веќе некое време, кружат фотографии од новиот хибрид на Асус, кој претставува таблет и паметен мобилен телефон, поврзани во еден компактен уред. Хибридот е наречен Асус Педфон (ASUS Padfone), а гласините за него сега се веќе потврдени, откако компанијата и официјално го претстави на овогодишниот Компјутекс, саем за информатичка технологија во Тајпеј, Тајван.Мобилен телефон и таблет во едноМобилен телефон и таблет во едноМобилен телефон и таблет во едноПедфонот е комбиниран уред, во кој, смартфонот е прикачен за задниот дел од таблетот. Двата уреди доаѓаат со оперативен систем Андроид. Таблетот има 10-инчен екан, додека оној на телефонот е 4 инчи. Секој од двата уреди може да работи независно, но и заеднички кога телефонот е прикачен на таблетот.Мобилен телефон и таблет во едноСè уште нема информации за спецификациите на уредот, ниту пак за цената. Но, изгледа комбинираните уреди, веќе стануваат повеќе од идеја.Мобилен телефон и таблет во едноМобилен телефон и таблет во едно

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар