Шолја за совршено кафе по своја мерка

Како го пиете вашето кафе? Со повеќе кафе, со помалку шеќер, со малку вода и многу млеко или со пола-пола? Без пена, со пена, со јака кафена боја или со млеко во кое има малку растворено кафе?Шолја за совршено кафе по своја меркаMyCuppa е навидум обична шолја за кафе, која е посебна штом ја погледнете на внатрешните ѕидови. Таму се наоѓа палета со неколку нијанси кои ќе ви помогнат да ја одредите вашата во зависност од тоа како најмногу го сакате вашето кафе. Вообичаено би било да мерите со лажичка, па веројатно и попрактично, но ова е дефинитивно уникатен начин да се постигне целта – совршено приготвено кафе според свој вкус.Шолја за совршено кафе по своја меркаОдличен подарок за љубителите на добро кафе. Ја има во две варијанти, за љубители на чај и за кафе-уживатели. Чини 20 долари, а ја има на Амазон.Шолја за совршено кафе по своја мерка
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар