Домашни бонбони кои ја отстрануваат болката од грлото

Успешно се справуваат со болката во грлото за неколку дена, а покрај возрасните, ќе ги обожаваат и децата
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

Преслатки за да би ги јаделе: Колачиња-мечиња со гушнати бадемчиња

Толку се слатки што би ви било жал да ги ставите во уста. Сепак, одлични се за посебни прилики...
Датум: 20 авг 2014
, Автор:

Направете сами: романтично кутиче за бонбони

Ова слатко кутиче за бонбони ќе го направите многу брзо и ќе го/ја изненадите вашиот/ата сакан/а.
Датум: 24 јул 2014
, Автор:

Кратка поучна приказна: Детето со џамлиите

Кратка, но многу поучна приказна, која на едноставен начин ќе ве потсети што е потребно за мирен сон и живот исполнет со среќа.

10-те најскапи чоколади во светот

Постојат чоколади во светот кои чинат дури стотици долари и претставуваат вистински луксуз и несекојдневие.

Домашни гумени бонбони

Дали обожавате гумени бонбони? Оние растегливи слатки задоволства во форма на црвчиња, мечиња и други животинчиња...
Датум: 23 авг 2013
, Автор:

Во која боја најмногу ги сакате слатките задоволства?

Фантастична серија фотографии наречена „Sugar Series“ во која слатките задоволства се групирани според бојата. Нели ви доаѓа да ги изедете сите? :)
Датум: 14 авг 2013
, Автор:

10 забавни и слатки чоколадни цитати

„Сила е способноста да скршите чоколадо на четири парчиња, а да изедете само едно од нив“.
Датум: 10 мај 2013
, Автор:

Совршени новогодишни колачиња

Неодоливи колачиња кои се неизбежен дел од новогодишната забава...

Најлудите руски рекламни спотови

Знаеме дека Јапонците се светски лидери во креирање луди реклами, но добро котираат и Русите. Погледнете и уверете се. :)
Датум: 26 окт 2012
, Автор:

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Ова се еден мал дел од работите кои сигурно ги паметат оние кои биле деца во 80-тите и 90-тите, а доколку е така, тогаш сигурно имале убаво детство.

Интересни факти за храната

Дали знаевте дека во XIII век Македонците биле првите христијани кои ја започнале традицијата на вапсање јајца за Велигден?
Датум: 19 апр 2012
12