10 комбинации со тесни фармерки и бела маичка за секоја пригода

Тесните фармерки и белата маичка може да бидат основа на секаков изглед, и токму затоа секоја девојка треба да ги има во својот гардеробер.
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

Домашни бонбони кои ја отстрануваат болката од грлото

Успешно се справуваат со болката во грлото за неколку дена, а покрај возрасните, ќе ги обожаваат и децата
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

4 знаци дека хормоните не ви функционираат како што треба

Доколку во последно време често се чувствувате уморно, подуено или мрзоволно, тоа можеби е знак дека има некакво отстапување од нормалното функционирање на хормоните во вашиот организам.
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

5 тајни знаци кои ги испраќа вашето тело

Говорот на телото, односно невербалната комуникација не е формален јазик како вербалната. Но, сепак постојат неколку суптилни сигнали кои често настануваат без нашето знаење и можат да имаат моќно влијание врз другите луѓе.

Навидум страшни проблеми во врските за кои навистина не треба да се грижите

Овие нешта навидум се големи проблеми, но во суштина се навистина безопасни.
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

Луди места на кои луѓето кријат пари

Верувале или не, има такви што и денес го прават овој чекор и отвораат креативни домашни банки. Овде се наведени некои од најлудите места одбрани токму за оваа задача.

Мистичниот свет на печурките

Овие интересни фотографии, кои биле направени од голем број ентузијасти ќе ви го покажат неверојатниот и мистичен свет на печурките кој едвај чека да биде истражен.