Направете сами: романтично кутиче за бонбони

Направете сами: романтично кутиче за бонбони

Ова слатко кутиче за бонбони ќе го направите многу брзо и ќе го/ја изненадите вашиот/ата сакан/а.

Направете сами романтично кутиче за бонбони

Потребно:
  • Модел на кутиче
  • Розова хартија
  • Ножици
  • Линијар
  • Молив
  • Лепило
  • Чоколадни бонбони

Направете сами романтично кутиче за бонбони

Со молив прецртајте го моделот од кутичето на розов лист хартија. Внимателно исечете го по рабовите.

Направете сами романтично кутиче за бонбони

Со помош на линијар свиткајте ги рабовите на кутичето.

Направете сами романтично кутиче за бонбони

Правоаголните парчиња залепете ги со течен лепак и прицврстете го кутичето.

Направете сами романтично кутиче за бонбони

Ставете ги чоколадните бонбони внатре и затворете го.

Направете сами романтично кутиче за бонбони Направете сами романтично кутиче за бонбони

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар