Новиот маникир „розов кварц“ е сè што ќе посакате на вашите нокти

Ако ви недостасува инспирација за нов маникир кој ќе изгледа софистицирано и поразлично на вашите нокти, на социјалните мрежи можете да најдете идеи за сè што ќе посакате. Во моментов, новиот хит на Инстаграм е маникирот „розов кварц“. Покрај тоа што е впечатлив, тој е симбол на безусловна љубов. Иако изгледа многу едноставно само поради тоа што станува збор за неколку различни нијанси на бела и розова боја, оваа техника не е за оние што не се трпеливи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Perfectly Polished Cheshire (@perfectlypolishedcheshire) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bohomazy Nailslab (@bohomazy_nailslab) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝕋𝕙𝕖 ℕ𝕒𝕚𝕝 𝕃𝕒𝕓 @ 𝟳𝟯 (@thenaillab_73) on

Во продолжение погледнете го видеото што ќе ви помогне да научите како да го направите овој маникир во вашиот дом.

Погледнете ги овие 10 идеи за летен педикир.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар