30 јули 2020 | Кафе пауза

Постојат 4 вида луѓе и секој има своја боја: Која е вашата – сина, зелена, црвена или жолта?

Според теоријата на темпераментот, сечиј карактер се состои од комбинација од сите четири бои, а двете доминантни претставуваат јадро на карактерот на една личност.

Тапети инспирирани од природата – совршен декор за вашиот дом

Поради копнежот да стапат во контакт со природата, луѓето бараат различни начини да го направат својот дом позелен и поубав за живеење.

Зошто треба да јадете колку што е можно повеќе сини плодови ова лето?

Капините, боровинките, црното грозје и сливите, освен тоа што изгледаат убаво, тие се и моќни сојузници на здравјето.

Новиот маникир „розов кварц“ е сè што ќе посакате на вашите нокти

Ако ви недостасува инспирација за нов маникир кој ќе изгледа софистицирано и поразлично на вашите нокти, на социјалните мрежи можете да најдете идеи за сè што ќе посакате.

5 хороскопски парови што се расправаат, но сè уште можат да функционираат заедно

Ако се трудите доволно, секогаш можете да најдете заеднички јазик со партнерот и да ги решите сите проблеми и недоразбирања.

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

Овој натпревар започнал во 2007 година, па така секоја година учесници од целиот свет праќаат слики направени со Ајфон. Во продолжение погледнете ги победничките фотографии кои навистина се прекрасни.

Кога се цени традицијата: 15 години реконструкција на едно напуштено средновековно село во Тоскана

Богата историја, културно наследство, традиција, убава природа, свежа и вкусна храна, рачно изработени уметнички дела се само неколку од работите што Тоскана може да ги понуди на своите посетители.

Дали знаевте дека кардиоваскуларните вежби можат да ве заштитат од коронавирус?

Истражувачите советуваат дека ако сакате да се заштитите од разни болести, најдобро е да комбинирате кардиоваскуларни вежби со аеробни вежби кои ќе ви помогнат при зајакнување на имунитетот.