Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

Овој натпревар започнал во 2007 година, па така секоја година учесници од целиот свет праќаат слики направени со Ајфон. Во продолжение погледнете ги победничките фотографии и имињата на фотографите.

1. Артиом Баришау

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

2. Гели Зао

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

3. Саиф Хусеин

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

4. Лиу Ден

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

5. Нико Бронс

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

6. Доминик Данке

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

7. Жоао Кобако

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

8. Димпи Балотиа

Ова се победничките фотографии од годинашниот натпревар за фотографии направени со Ајфон

Погледнете ги и овие 12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар