Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Идејата за монохроматски простории сигурно ве потсеќа на црно-бели простории, но Студиото за дизајн Патриша Бустос ги редефинира тие простории во една боја со овој розов стан. Дизајнерите користеле 12 розови нијанси, создавајќи уникатен идентитет што од студиото велат дека го постигнале преку „естетско лудило“.

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Студиото го дизајнирал просторот да функционира подобро како место за одмор со репрограмирање на тесниот стан и додавање на дополнителна спална соба и бања. Иако е јасно дека ова е многу смела идеја, самиот простор не е премногу украсен, но наместо тоа, се користи суптилна палета на текстури и осветлување за минимален пристап.

Приватните простории, вклучително спалните и бањите, се дизајнирани во ист (но сепак минимален) стил. Уникатните рамки за кревети се слоевити со наизменични материјали од различни розови нијанси. Деликатните апарати за осветлување го загреваат просторот додека се рефлектираат на плочките што го опкружуваат креветот. Малите бањи се протегаат низ вертикалните ѕидни плочки и завршуваат со уникатни додатоци за бања.

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Погледнете ги овие шарени бањи во кои сигурно ќе сакате да се опуштите и да си потпевнувате под туш.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар