19 април 2012 | Кафе пауза

Најбогатите животни-спортисти

Кои се најбогатите животни во одредени спортови наменети за нив и сумите кои ги заработуваат?

Бескрајна забава со најдобрите Kinect игри за Xbox

Време е да станете од каучот, да направите малку место пред телевизорот и да започнете одлично да се забавувате.

Овен и близнаци – пријателска комбинација

Без разлика дали авантуристичкиот овен е желен за скокање со банџи, качување по карпи или сурфање на бранови, близнакот секогаш ќе биде расположен да му прави друштво.

Мејкап туторијали за совршен изглед во секој момент од денот

Туторијали за шминкање кои ќе ви помогнат да го освежите вашиот изглед и да изгледате совршено во секој момент од денот.

Интересни факти за храната

Дали знаевте дека во XIII век Македонците биле првите христијани кои ја започнале традицијата на вапсање јајца за Велигден?
Датум: 19 апр 2012

Невидливи полици за вашиот дом

Доколку сакате да имате вакви необични полици во вашиот дом или пак сакате да подарите на некој љубител на книгата, можете да ги купите онлајн за помалку од 14 американски долари.

6-годишно дете собрало 10.000 долари за да му помогне на татко му

Неколку денови откако Дру дознал дека татко му боледува од многу ретка форма на рак, решил да направи сè што може за да му помогне со медицинските сметки.

Ја познавате ли Елизабет Џоли?

Таа е еден од новите холивудски ликови, но само во уметничките дела на Швеѓанецот Џорџ Шамоун. Тој дошол до интересна идеја, да го спои лицето на филмската икона Елизабет Тејлор со лицето на Анџелина Џоли.
Датум: 19 апр 2012
, Автор: