Невидливи полици за вашиот дом

Овие интересни полици се изработени од компанијата „Umbra“. Едноставниот статичен механизам на кој виси полицата е создаден од метална основа на кој е прицврстена подебела книга. Врз неа се редат други книги и со тоа се создава илузија дека тие лебдат покрај ѕидот.Невидливи полици за вашиот домПолиците можат да издржат тежина до скоро 7 килограми. Доколку сакате да имате вакви необични полици во вашиот дом или пак сакате да подарите на некој љубител на книгата, можете да ги купите онлајн за помалку од 14 американски долари.Невидливи полици за вашиот домНевидливи полици за вашиот домНевидливи полици за вашиот домНевидливи полици за вашиот дом


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. ivana Reply

    Prekrasno 🙂

  2. Антонио Reply

    Odlicni se!

Остави коментар