болница | Кафе пауза

Верно куче го чекаше својот сопственик шест дена пред болница во Турција

Познатата поговорка дека кучето е најдобар пријател на човекот е оправдана во секоја смисла од верноста на кучето Бонџук од Турција, кое шест дена го чекаше својот сопственик пред болницата.

Татко ги претвора детските болнички постелнини во друштвени игри

Да бидеме искрени, болниците се досадни. А замислете да сте дете кое мора да лежи цел ден, врзано за апарати. Како да не е доволна болеста, досадната атмосфера ги прави нештата уште полоши.

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Погледнете ги фотографиите од овие совршени оброци во јапонската болница.

Празнични болнички декорации кои покажуваат дека и помеѓу медицинскиот персонал се кријат креативни луѓе

Кога помислувате на болница, тоа тешко го поврзувате со Божиќ и новогодишните празници, но можеби оваа листа ќе го промени тоа.
Датум: 12 дек 2015

ТВ серија: Црна шифра (Code Black)

ТВ серија за бројните случаи со кои се соочуваат докторите од најпосетуваната болница во Лос Анџелес

15 уметници ги развеселиле ѕидовите на една детска болница во Лондон

Мора да признаете, резултатите се навистина убави и би сакале сите болници да бидат вакви.

Татко побарал од интернет заедницата да ја фотошопира неговата 6-неделна ќерка откако починала

Единствените фотографии што ги имал таткото Нејтан Стефел биле со медицински цевки кои целосно ја прекривале.
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

Поучна приказна: Прозорецот на болницата

Двајца луѓе, и двајцата сериозно болни, делеле иста соба во една болница...

Напуштениот остров во средината на Њујорк

Помеѓу Бронкс и островот Рајкерс, во Источната река постои мало парче земја познато како островот Северен Брат...
12