Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Вкусната храна, прави сè да биде магично подобро, па дури и мачниот чин, како што е пораѓањето. Неодамна, корисничката на Imgur, jenkinsinjapan го родила Мито во Јапонија, а оброците коишто ѝ ги послужиле таму биле толку неверојатно вкусни, што таа морала да ги сподели на интернет со остатокот од светот. За многу кратко време, нејзината објава станала толку вирална, што луѓето ширум светот не можат да престанат да „лижат прсти“ и да ѝ се восхитуваат на оваа болница.

Мојот царски рез не беше планиран, па храната којашто ја добив, не беше наменета да се јаде пред операција. Поголемиот дел од неа, секако не смеев да го изедам! Оброците не беа баш наменети за жени пред пораѓај. Но, не сум сигурна дали рестрикциите во храната коишто важат во текот на бременоста, се уште важат кога бебето ќе биде на пат да излезе?!“, објаснува Џенкинс. „Станува збор за приватна клиника за акушерство и гинекологија, но поголемиот дел од трошоците беа покриени од стандардното здравствено осигурување. Платив малку екстра, но тоа беа стандардни трошоци, како и во секоја друга болница во областа“, додава Џенкинс.

По сè изгледа, на оваа трудница ѝ била послужена храна којашто секојдневно им ја даваат на останатите пациенти во болницата. Продолжете надолу за да ги погледнете фотографиите од овие совршени оброци во јапонската болница.

Палачинки за појадок (ми ги послужија пред породувањето, па маж ми ги изеде)

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Ручекот што ми беше послужен пред пораѓањето

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Храна за закрепнување од царски рез (имав 3-4 оброци од овој тип, но само овој успеав да го фотографирам)

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Првиот адекватен оброк после операцијата

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Француски тост за појадок

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Тестенини со морска храна за ручек

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Попладневна ужина

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Вечерен оброк

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Појадок во јапонски стил

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Рижото за ручек

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Попладневна ужина

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Оброк за прослава на раѓањето на бебето: предјадење (со безалкохолно пенливо вино)

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Оброк за прослава на раѓањето на бебето: главно јадење (стек)

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Оброк за прослава на раѓањето на бебето: десерт

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Супа за појадок

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Свинско за ручек

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Попладневна ужина

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Печени тестенини за вечерен оброк

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Последниот појадок!

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Гледајќи ги овие слики, луѓето на интернет не можеа да престанат да „лижат прсти“ и да даваат само позитивни критики за храната во оваа болница. Погледнете дел од нивните коментари, во продолжение.

После фотографииве што ги видов, ќе планирам моето идно дете да се роди во Јапонија. Планирано ви беше однапред породувањето во оваа болница? Живете таму?

Ќе морам да резервирам маса во оваа болница. Ова изгледа превкусно!

Јапонците дефинитивно ги бидува за врвно презентирање на храната. Плус, е неверојатно вкусна!

Сето ова изгледа како да е припремено со многу љубов.

Јапонските болници: Нашите пациенти треба да бидат среќни. Американските болници: Што да им послужиме, а да ги намалиме трошоците и да избегнеме тужби?

Ова изгледа неверојатно и не само што е вкусно, туку луѓе, ова дефинитивно ќе го забрза процесот на закрепнување.

Неверојатно. Во меѓувреме, тука во Канада, ми беше послужена каша, од којашто помислив дека ми го извадиле туморот, го исечкале на парчиња и ми го послужиле во чинија.

Прочитајте ги и најпопуларните јапонски оброци за „зачинување“ на вашата исхрана.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар