26 јуни 2019 | Кафе пауза

Што да направите ако вашиот партнер ве изневерува, а што ако прељубникот во врската сте вие?

Изневерувањето никогаш не се случува изолирано. Тоа секогаш вклучува и мрежа од лаги, тајни и разнишана доверба.
Датум: 26 јун 2019
, Автор:

Овие 5 хороскопски знаци ќе ве излажат додека да трепнете!

Во секојдневниот живот често се среќаваме со лажговци и сплеткари. Понекогаш тие кажуваат мали, а понекогаш големи и сериозни лаги кои може да ни го нарушат односот со другите луѓе.
Датум: 26 јун 2019
, Автор:

Кога ќе се почувствувате осамено, потсетете се на овој текст

Да се биде сам некогаш и не е така лоша работа затоа што секому одвреме-навреме му е потребен одмор. Доколку се чувствувате осамено дури и кога сте опкружени со луѓе или пак неодамна сте биле многу повредени, овој текст е за вас.

Изјава на пациентка со фибромиалгија: Јас сум многу повеќе од мојата хронична болест

„Не сакам да бидам идентификувана како 'девојката со фибромиалгија', 'девојката која секогаш има болка' или 'девојката која е секогаш уморна'.“

Припаднички на војската што изгледаат прекрасно со и без униформа

Во минатото, женските војници служеле како помошнички и често се наоѓале подалеку од борбените операции за време на првата и втората светска војна. Денес, припадничките на војската не знаат за граници – тие ѝ служат на армијата, воената морнарица, воената полиција и во многу други сфе

Татко ги претвора детските болнички постелнини во друштвени игри

Да бидеме искрени, болниците се досадни. А замислете да сте дете кое мора да лежи цел ден, врзано за апарати. Како да не е доволна болеста, досадната атмосфера ги прави нештата уште полоши.

Како да ја истренирате интуицијата и да ги предвидите работите кои ќе ви се случат

Многу често ги слушаме изразите „шесто сетило“ и „внатрешен глас“, но колку можеме да си ги препишеме на самите себе?

Едноставни и слатки идеи за љубовни состаноци за време на летните врнежливи денови

Врнежливите денови не смеат да ве спречат во тоа да имате интересни мигови со саканата личност. Можеби не е идеално време за состаноци, но со малку креативност може да имате забавно лето дури и кога врне.

10 книги кои уредниците на Амазон ги прогласија за најдобри во 2019 година досега

Веќе изминаа шест месеци од почетокот на новата година. Во тој период се објавени доста нови книги кои полека, но сигурно си го заземаат своето место во срцата на читателите.

Шест работи кои треба да ги избегнувате ова лето

Месеците на бескрајно лошите временски услови се конечно зад нас, па се чини дека сега можеме да си го исполниме секој сон...
Датум: 26 јун 2019
, Автор:

Како да ја спречите појавата на мозолчиња после депилација?

За среќа, со некои мерки на претпазливост, можете да ја спречите појавата на мозолчиња во иднина.
Датум: 26 јун 2019
, Автор:

Ви го претставуваме неговото височество – сладоледот! Откријте сѐ што не сте знаеле за ова слатко уживање

За некого претставува дочекување на летото, за некого е комплетно уживање и задоволство, за некого будење на сите сетила...
Датум: 26 јун 2019
, Автор: