16 јули 2014 | Кафе пауза

Прекрасните планински села на Лефкада

Ако го поминувате својот одмор на овој прекрасен јонски бисер и сакате да видите како изгледал животот пред 50 години, тогаш треба да ги посетите планинските села.
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

Брзо и лесно: Двобојна чоколадна торта без печење

Уживајте во секој залак од ова кремасто чоколадно задоволство...
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

Зошто ве сакаат комарците?

Комарците се многу пребирливи суштества, па затоа не треба да нѐ чуди што некои луѓе покрај нив си поминуваат како невидливи, додека други ги прекриваат со отоци од убоди.
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

Книга: „Без страв“ – Лурлин МекДениел

На што сè сме подготвени за нашите најблиски? Која е најтешката работа што некој би можел да ја побара од вас? Би го сториле ли тоа?
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

Татко побарал од интернет заедницата да ја фотошопира неговата 6-неделна ќерка откако починала

Единствените фотографии што ги имал таткото Нејтан Стефел биле со медицински цевки кои целосно ја прекривале.
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

7 работи кои може да ги направите за ова лето да ви биде незаборавно

Неретко малите и едноставни нешта значат многу и се заслужни за многу добри спомени кои ги понесуваме со себе.
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

Животот под земја во еден мал австралиски град

Погледнете како овие луѓе живеат под земја...