10-те најскапи чоколади во светот

Постојат чоколади во светот кои чинат дури стотици долари и претставуваат вистински луксуз и несекојдневие.

Чоколаден десерт со путер од кикиритки

Еве како брзо да подготвите вистинска божествена тортичка во шолја за да го задоволите вашиот апетит за благо.
Датум: 28 сеп 2013
, Автор:

Чоколаден неодолив ролат

Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас...

Кафето и крофните ви ја подобруваат меморијата

Понекогаш, тоа што му е потребно на нашиот мозок, не е баш добро за нашето тело...

Зошто имаме потреба од благо после оброк?

Само што завршивте со голем оброк и наместо да се чувствувате полно и задоволено имате неодолива потреба за нешто повеќе, за нешто благо...

Шарениот свет на слатките задоволства

Дуото Пип и Поп користи слатки, играчки, светки, монистри, песок и други предмети во живи бои. Резултатот од нивната работа е во вид на мали шеќерни галаксии кои ги „населуваат“ просториите во кои се инсталирани.
Датум: 21 авг 2012
, Автор:

Мафини со боровинки

За подготовка на мафини постојат безброј различни рецепти и комбинации, но оваа со боровинки е навистина највкусна...

Киндер бајадера

Вкусен десерт, погоден за секој ден...

100% чоколадни колачи

За љубителите на чоколадото (а зарем не сме сите?!), овие колачиња ќе бидат вистинско задоволство.

Мали и вкусни мафини

Мафини е американско-англиско име за брз леб што се пече во мали порции. Засукајте ги ракавите и подгответе некоја од предложените рецепти. Изненадете ги вашите блиски, поканете ги заедно да ги вкусите...
Датум: 14 јан 2012
, Автор:

Капучино кекси

На вашето пладневно кафе му треба вкусно колаче...

Чоколадни палачинки

Толку се лесни за подготовка... Вкусни - со гаранција! Ставете ги на листата на десерти со кои мора да ги изненадите најблиските...