благо | Кафе пауза

Како да знаете колку благо е премногу благо?

Дури и ако сте на диета, понекогаш нема да можете да одолеете да посегнете по грицки или по колачи и малку да се наградите.

Ако постојано ви се јадат слатки нешта, еве како да го спречите тоа

Десертите се сладок грев на повеќето од нас и едвај можеме да им одолееме, но што да правиме кога ќе станеме зависни од шеќер и кога потребата од слатко станува постојана?

Мамурлак од благо! Да, добро слушнавте и е исто толку тежок колку и оној од премногу алкохол!

Можеби вечерва се предозиравте од чоколади и вафли, па не се чувствувавте добро утрово

Ангелски колач – наједноставното слатко волшепство!

Затоа што нема холестерол и маснотии и има многу мал број калории, дозволен е и во диетите.

Во кој дел од денот е најдобро да изедете нешто благо?

Дури и ако од исхраната сте ги исфрлиле лебот, тестото и сè друго што е направено од брашно, голема е веројатноста одвреме-навреме да посакате нешто благо.

Кремисимо коцки: Вкусен десерт одличен за секоја пригода

Овие кремасти коцки се навистина лесни за подготовка и се толку вкусни што веднаш ќе ги изедете.

Десерти во Париз: Највкусната колекција од фотографии која некогаш сте ја виделе

Погледнете дел од нејзината колекција која ќе ве натера да посакате да ги извлечете овие десерти од мониторот и веднаш да ги изедете сите!

5 прехранбени продукти кои ќе ви ја уништат желбата за благо

Доколку сакате да го елиминирате благото од исхраната, пробајте со следниве хранливи продукти без воопшто да чувствувате грижа на совест.
Датум: 02 мар 2016

5 корисни совети кои ќе ви помогнат да ја намалите желбата за јадење слатки работи

Кога не внесуваме шеќер се чувствуваме уморно, ни се врти во главата и немаме сила и енергија.

Вкусен десерт и уште повкусни шолји

Дали сакате вкусен, кремаст десерт во прекрасни мали шолји? А истовремено да можете да ја изедете и шолјата?
Датум: 17 дек 2015

10 ситуации во кои можат да се најдат само зависниците од чоколадо

Љубителите на чоколадо се согласуваат околу едно – не можат да си го замислат животот без него. Секогаш носите барем едно со себе и планирате кои нови вкусови набрзо да ги пробате.
Датум: 14 мај 2015
, Автор: