Капучинолини

Меки, полнети и вкусни колачиња, кои дефинитивно треба да ги направите за вашите најмили...

Зорт за благо, а колачите вон дофат

Прасето Орни по секоја цена се обидува да стигне до бисквитните колачи на фрижидерот, но притоа се фрустрира при секој обид, бидејќи тие се надвор од неговиот дофат.
Датум: 25 ное 2011
, Автор:

Чоколадни еспресо колачиња

Меки и воздушести, овие чоколадни колачиња може дури и да ве расонат наутро, заради зрнцата еспресо кои ги содржат.

Домашно чоколадо со лешници и карамела

Прекрасна блага закуска, која ќе ги маѓепса сите со својот моќен и богат вкус...

Индиски пудинг со афион

Почувствувајте го вкусот на Индија преку пудинг од ориз со индиски ореви и зрнца афион...

Најбрзиот чоколаден колач

Ова е најбрзиот и најлесниот чоколаден колач кој некогаш воопшто ќе го направите.

Крем Софија

Одличен десерт со кој ќе ги изненадите најблиските по семејниот ручек...

Овошни цигари

Попладневни грицки и интересни, брзи и лесни суканици...

Жешки чоколадни камчиња

За роденден, годишнина, Свети Валентин или онака, без причина, како што е секогаш најубаво, изборот е ваш. Особено се погодни за посилниот пол затоа што се многу лесни за подготовка, а девојките дефинитивно „ќе паднат“ на нив.

Колачиња: Црвено кадифе

Овие колачиња се направени од состојките потребни за тортата Red velvet (црвено кадифе), а посебни се бидејќи се полнети со фил од крем-сир. Ако сте во недоумица со што да ги изненадите гостите, овие колачиња се полн погодок.

Чоколаден тост со путер од кикирики

Направете го кога сте во брзање, кога не знаете што благо да јадете или кога не можете да му најдете соодветна примена на путерот од кикирики. Верувајте, ова е тост кој нема да го направите само еднаш.

Чоколадна крем-пена за 5 минути

Ви се јаде нешто благо, а не сакате да експериментирате со торти и колачи? Сè што ви треба се чоколадо, вода и 5 минути слободно време. Да, баш така. Еве како да ја направите оваа брза чоколадна крем-пена.