18 мај 2014 | Кафе пауза

Чоколадото и хороскопот: Кои знаци најмногу сакаат чоколадо?

Ретко кој може да му одолее на чоколадото. Го јадеме кога сме тажни, среќни, кога учиме, кога се забавуваме... некои дури и за време на најинтимните моменти со партнерот.
Датум: 18 мај 2014
, Автор:

Смартфон апликација која ги претвора обичните луѓе во моќни хакери?

Продавачот им инсталира апликација на муштериите, со која тие можат да ги управуваат уличните светилки, да вадат пари од банкомати, дури и да го сменат светлото на семафорот. Би било кул да се живее во ваков свет, нели!?
Датум: 18 мај 2014
, Автор:

8 модни совети за девојките со бујно деколте

Големите гради се привилегија која не секој ја има, но често може да претставуваат и проблем при изборот на облека. Ова се најдобрите совети за дамите со бујно деколте.

6 причини зошто е добро да не сте во врска

Додека сите ваши пријател(к)и упорно ве изненадуваат со објави за нивните свршувачки, останете смирени и прочитајте ги шесте причини кои ќе ви укажат зошто понекогаш е подобро да сте сингл.

10 неверојатни нешта кои вашиот изглед ги кажува за вас

Погледнете ги наредниве 10 неверојатни нешта кои можете да ги дознаете за личноста со само еден поглед упатен кон неа...