Смартфон апликација која ги претвора обичните луѓе во моќни хакери?

Камерите се поставени и се очекуваат првите муштерии да влезат во продавницата за поправка на мобилни телефони. Продавачот е многу фин и гратис им инсталира кул апликација со која можат да ги управуваат уличните светилки, да вадат пари од банкомати, дури и да го сменат светлото на семафорот. Би било кул да се живее во ваков свет, нели!?

Изгледајте го видеото до крај. Се работи за промоција на видеоиграта Watch Dogs која треба да биде пуштена на 27 мај.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар