Руска приказна на Модната недела во Скопје

Благородништво, нежност и авангардност! Овие епитети се инспирацијата за новата модна колекција на докажаната македонска дизајнерка со несекојдневен вкус Олгица Ѓоргиева.

Фантастична верзија од познатиот хит „Thriller“ на Мајкл Џексон

Јутјуб-корисникот Inhye Yeo на својот канал поставил многу интересно видео на кое изведува вокална верзија од познатиот хит „Thriller“ на Мајкл Џексон.

Дубаи – градот над облаците

Германскиот фотограф Себастијан Опитц, кој живее и работи во Дубаи, направил фантастични фотографии на градот, во состојба на густа магла при изгрејсонце.

Зошто имаме потреба од благо после оброк?

Само што завршивте со голем оброк и наместо да се чувствувате полно и задоволено имате неодолива потреба за нешто повеќе, за нешто благо...

10 начини како да почнете да живеете поздрав живот за само една недела

Едноставни и лесни начини како да се живее позрав живот, кои треба да ги претворите во своја навика...
Датум: 25 мар 2013
, Автор:

3 митови за вработените жени

Дали мажите и жените се еднакви на работните места? Поради која причина жената се откажува од својата кариера? Чија кариера е поважна?
Датум: 25 мар 2013
, Автор:

Драматични пејзажи од внатрешноста на кањонот Антилоп

На неговата последна уметничка авантура, фотографот Грегори Боратин направил спектакуларни фотографии од познатиот кањон Антилоп во Аризона, кои ќе ве восхитат!

Белата куќа во САД целосно срушена

Во 1950 година, Белата куќа во Вашингтон претрпела еден голем реставрациски проект, по барање на претседателот Труман...