20 мај 2014 | Кафе пауза

Фенг шуи лекции за вечна љубов

Ништо нема да ве чини да ги испробате советите од оваа древна кинеска вештина кои може да ви помогнат да постигнете хармонија во љубовниот, но и во сексуалниот живот.
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

Совети за ниски девојки: Како да додадете некој сантим?

Ниски девојки и жени газат и по црвениот тепих. Сепак, без разлика на својата висина, тие успеваат да им парираат на многу повисоките холивудски колешки. Еве ги нивните тајни.
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

Музичари кои пеат на француски јазик и кои треба да ги знаете

Во Европа има уште многу музичари кои своите песни ги изведуваат на својот мајчин јазик поради што неоправдано се игнорирани од музичките канали и станици надвор од матичните земји.

Совети за оние кои мислат дека не знаат да пишуваат – еве како да ја совладате оваа техника

Секој има потенцијал за пишување само што некој одбира да не го развие.
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

3 шик комбинации со едноставен фустан на преклоп

Со правилен избор на аксесоари, ова навидум едноставно парче облека кое може да го најдете по многу ниски цени, ќе стане дел од вашиот луксузен, женствен и елегантен изглед.
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

Среќа е…

„Среќа е кога се чувствуваш добро за себе без потреба од нечие одобрување.“
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

Солзите предизвикани од радост и од тага изгледаат различно под микроскоп

Секоја солза изгледа различно и токму тоа фотографката Роуз-Лин Фишер успеала да ни го покаже со огромни детали.

Храна која ќе ви помогне да ослабете

Погледнете ја оваа кратка листа која ќе ви помогне без диета да ослабете неколку килограми пред почетокот на летото...