28 септември 2013 | Кафе пауза

5 етерични масла кои ќе ве ослободат од стресот

Лавандата е одличен избор за заздравување на рани и обновување на кожата, но воедно и за смирување на нервниот систем, благодарение на слаткиот цветен мирис...

6 чудни религии

Потрагата по смислата на животот и спротиставувањето на стравот од смртта можат да ги однесат луѓето во многу интересни и необични религиозни правци.

Исполнете ја вашата соба со многу љубов

Овие тридимензионални срциња ќе ви помогнат да си ја исполните вашата соба со многу љубов. Лесно се прават, не ви се потреби некои специјални работи за кои ќе треба да одвоите многу пари, а собата ќе ви изгледа одлично.

Чоколаден десерт со путер од кикиритки

Еве како брзо да подготвите вистинска божествена тортичка во шолја за да го задоволите вашиот апетит за благо.
Датум: 28 сеп 2013
, Автор: