Исполнете ја вашата соба со многу љубов

Исполнете ја вашата соба со многу љубов

Овие тридимензионални срциња ќе ви помогнат да си ја исполните вашата соба со многу љубов. Лесно се прават, не ви се потреби некои специјални работи за кои ќе треба да одвоите многу пари, а собата ќе ви изгледа одлично.

Исполнете ја вашата соба со многу љубов

Потребни материјали и алатки:
  • црвени листови
  • лепило
  • ножици
  • молив
  • селотејп

Нацртајте убави срциња во разни големини на листовите и исечете ги со помош на ножиците.

Исполнете ја вашата соба со многу љубов

Горниот дел од срцето засечете го на средина и на едната страна нанесете лепило. Потоа спојте ги страните и подржете некоја секунда лепилото да се засуши.

Исполнете ја вашата соба со многу љубов Исполнете ја вашата соба со многу љубов Исполнете ја вашата соба со многу љубов

Постапката повторете ја со сите срциња, а потоа залепете ги со селотејп на ѕидовите во вашата соба или врз некој постер.

Исполнете ја вашата соба со многу љубов

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар