Што да очекувате на овој петок 13-ти?

Оваа година, петок 13-ти се паѓа на полна Месечина, па според астролозите, тоа ќе биде причина за многу неволји и несреќи.
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

4 евтини и брзи решенија за испукани пети

Стапалата можете да ги негувате ефикасно и без многу пари и во домашни услови, користејќи ги намирниците од вашата кујна и производите од вашата бања.
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

Диета во која слатките се дозволени

Сакате чоколадо и секој ден морате да каснете барем по еден ред? Ова е идеалната диета за вас.
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

4 ладни салати со тестенини

Неколку рецепти за салати со тестенини кои се многу вкусни кога се ладни, а и брзо ќе ве најадат.

Зависни сте од вашиот смартфон? Еве како да поставите граници

Во една неодамнешна студија, професорката Лесли Перлоу од Универзитетот Харвард открила дека доволни е само неколкучасовна исклученост на ден со цел да ја подобрите вашата продуктивност.

Подгответе се за еко-фестивалот SOUND OF GREEN!

Со три шишиња на супер забава. Да го исчистиме Скопје од пластика, а да го „извалкаме” со добра музика!
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

Eucerin Sun Crème Allergy Protection – докажана заштита од алергии предизвикани од сонце

Клинички тестиран и медицински докажан овој производ обезбедува ефикасна заштита од алергии предизвикани од сонцето со Алфа-Глукозил-Рутин од дрвото јапонска пагода и витамин Е.
Датум: 10 јун 2014
, Автор: