Вкусни браунис за кои ви се потребни само 2 состојки

Брз и едноставен рецепт за оние денови кога посакувате благо, а немате доволно слободно време...

Пудинг торта со мока

Богат кремаст вкус кој никого не остава рамнодушен...

Сутлијаш со рум и портокал

Направете го сутлијашот поинтересен...

Еклери со вкус на кафе

Освежете го вашиот омилен десерт со силниот вкус на кафето...

Чоколаден десерт готов за помалку од 10 минути

Кога ви се јаде нешто благо, а немате многу време за подготвување, чоколадниот мус е совршениот десерт...
Датум: 13 ное 2014
, Автор:

Диета во која слатките се дозволени

Сакате чоколадо и секој ден морате да каснете барем по еден ред? Ова е идеалната диета за вас.
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

Совршен десерт за љубителите на млекото: Трилече (Tres Leches)

Пенесто задоволство кое не смеете да го пропуштите!

Храна која ќе ви помогне да ослабете

Погледнете ја оваа кратка листа која ќе ви помогне без диета да ослабете неколку килограми пред почетокот на летото...

Чоколадото и хороскопот: Кои знаци најмногу сакаат чоколадо?

Ретко кој може да му одолее на чоколадото. Го јадеме кога сме тажни, среќни, кога учиме, кога се забавуваме... некои дури и за време на најинтимните моменти со партнерот.
Датум: 18 мај 2014
, Автор:

Креативен божиќен ручек направен од торти

Зеленчукот и печениот компир изгледаат вкусно и крцкаво, мисирката има совршена кафена нијанса. Целата трпеза е сервирана, но ова не е традиционален божиќен ручек.

Чоколаден колач со вишни

Благо кое сите ќе го обожаваат...