Тимот на „Кралот лав“ го претвориле нивниот лет во најзабавното патување досега

Авион преполн со среќни патници имале забавен и незаборавен лет кога тимот од Австралија почнал да пее. Тие биле на пат од Брисбејн до Сиднеј, каде што требало да ја најават новата сезоната на „Кралот лав“ кога одеднаш расположени и весели за настанот, тие ги изненадиле патниците и персоналот со акапела настап на познатата песна „The Circle of Life“. Погледнете.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар