Озборувачката Лејтон Мистер ни го открива својот музички талент

Изгледа дека Лејтон Мистер не е талентирана само за глумење. Во акустичната преработка на песната „Dreams“ од „Fleetwood Mac“, таа заедно со Дана Вилијамс го покажува својот неверојатен талент и за пеење. И покрај тоа што Лејтон за повеќето од нас секогаш ќе биде Кралицата Б, со ова видео таа покажува дека може многу повеќе. Погледнете.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. ivki Reply

    Има преубави песни Лејтон, дефинитивно фантастичен глас има 🙂

Остави коментар