Мејкап идеален за пролетните денови

Со доаѓањето на пролетта природно е да посакате да ги напуштите црните линии со тушот околу очите и тешкиот мејкап и да почнете да носите лесна прозрачна шминка.
Датум: 02 апр 2014
, Автор:

Знаете ли колку е интересен бројот 9?

Математиката на многумина им е кошмар, но таа има и своја забавна страна. Овие факти за бројот 9 сигурно не сте ги знаеле, бидејќи на училиште испуштиле да ви ги кажат.
Датум: 02 апр 2014
, Автор:

Книга: „Мемоарите на една гејша“ – Артур Голден

Мастер дело кое ќе ве натера да се чувствувате како муштериите на една гејша – гладни за нејзината приказна
Датум: 02 апр 2014
, Автор:

Тимот на „Кралот лав“ го претвориле нивниот лет во најзабавното патување досега

Тие ги изненадиле патниците и персоналот со акапела настап на познатата песна „The Circle of Life“.

Досега невидена убавина на бавниот морски живот

Направена од 150.000 индивидуални фотографии, тајмлапсот „Бавниот живот“ од Даниел Ступин е едно од најневеројатните видеа кои некогаш сте ги погледнале.

5 важни лекции за работата и кариерата кои постарите би сакале да ги знаете

Неколку од најважните мудрости на постарите за изборот на професијата, издржливоста, трудот и успехот.
Датум: 02 апр 2014
, Автор:

Кампања која освојува

Најновата кампања за „Гранд Арома“ незапирливо го освојува целото внимание на потрошувачите и добива бројни признанија од поборниците на одличниот вкус уште во првите недели од емитувањето.
Датум: 02 апр 2014
, Автор: